Novinka: Projektor Epson EB-460 a jeho lampa

epson eb 440w 460.png 300x215 Novinka: Projektor Epson EB 460 a jeho lampa

Zdroj: epson.cz

Projektor Epson EB-460 je primárně určen k výukovým účelům. V moderní kanceláři se ovšem také neztratí. Tento inovativní model poskytuje dokonalý obraz (až po rozlišení WXGA) v místnostech různorodých rozměrů. Velkým přínosem je nová technologie, jež pracuje se zrcadlovým zobrazováním, které minimalizuje vytváření stínů nebo oslňování a to i na velmi krátké projekční vzdálenosti. Projektor Epson EB-460 je také doplněn o řadu specifických funkcí, jež usnadňují prezentaci během výuky i pochopení výkladu.

 

Velký prostor = velký obraz? Ani náhodou!

 

Jak již bylo v úvodu zmíněno, k velkému obrazu oplývající nadstandardní kvalitou nepotřebujete místnost megalomanských rozměrů. Projektor umožňuje vytváření širokoúhlých obrazů s poměrem stran 16:10 o úhlopříčce 70″ (cca 178 cm). Jejich kvalita, stejně jako ostrost je vskutku na velmi vysoké úrovni. To vše pouze z projekční vzdálenosti 16 centimetrů! Mezi další přednosti projektoru patří nepochybně také jeho snadná montáž a uživatelsky přívětivé nastavení.

 

Lampa projektoru Epson EB-460

 

Svítivost lampy do projektoru Epson EB-460 dosahuje 3000 ANSI. Její životnost se potom pohybuje v rozmezí 3500 h hodin. To v případě, zvolíte-li ECO režim. Pokud v průběhu času zpozorujete nižší svítivost lampy nebo zhoršenou kvalitu obrazu, pak bude s největší pravděpodobností potřeba jak lampu, tak samotné tělo projektoru, důkladně očistit. K této očistě vám postačí jemný a suchý hadřík nebo hadřík navlhčený ve vodě. Vyhněte se abrazivním čisticím prostředkům, jež by mohly lampu i projektor nevratně poškodit.

 

Jaké možnosti máte v oblasti výměny lampy?

 

epson 300x267 Novinka: Projektor Epson EB 460 a jeho lampa

Pokud tato očista nepomůže, pak bude s největší pravděpodobností nutná výměna lampy. V tomto případě se můžete rozhodnout pro originální lampový modul, jenž je ovšem poměrně drahý nebo samostatnou výbojku, která je přeci jen o něco levnější. Výměnu celého lampového modulu zvládne i průměrně zručný kutil, výměna samotné výbojky je pak o něco komplikovanější.